Schola dziewczęca naszej parafii przygotowana przez panią Krysię Sotkiewicz i przy akompaniamencie pana organisty wykonała koncert kolęd.
Wspólną Wigilię przeżywały dzieci w parafialnej świetlicy. Dla nich w pierwszym tygodniu ferii zimowych zorganizowany został w Kluczborku wypoczynek pod czujną opieką: ks. Adama, pani Urszuli i pani Małgorzaty.
Dziewczynki ze scholi i ERM pod opieką pań Doroty, Aleksandry (katechetek), Agnieszki oraz księdza proboszcza przeżywały zimową, pięciodniową OAZĘ w Bardo Śląskim w DD "Jutrzenka".
Zmartwychwstanie Pańskie świętowaliśmy w tym roku przy pięknej pogodzie. Po raz pierwszy poświęcenie pokarmów odbyło się na placu kościelnym. W Wielki Piątek grupa młodzieży wraz z ks. Adamem wykonała śpiew Pasji.
16 maja odbyła się UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚW. Podczas Mszy św. 88 dzieci po raz pierwszy przystąpiło do Stołu Pańskiego. W tym czasie gościł wśród nas o. Bogusław Mordal - misjonarz z Konga.
6 maja br. w sąsiedniej parafii św. Jana Ap. odbył się POGRZEB KS. KAN. MARIANA STANETY, który zmarł na chorobę nowotworową w 76 roku swego życia a 51 roku kapłańskiej służby. Został pochowany na cmentarzu przy ul. Bujwida we Wrocławiu. Śp. Ks. M. Staneta przez ostatnie trzy lata był rezydentem w sąsiedniej parafii w Zakrzowie, którą tworzył w latach osiemdziesiątych, podobnie jak parafię św. Kazimierza w Zgorzelisku. W naszej parafii na Psim Polu pełnił posługę proboszcza w latach 1967-1987.
19 czerwca młodzież PIELGRZYMOWAŁA DO TRZEBNICY. W tej pielgrzymce, podjętej wspólnie z sąsiednimi parafiami, pod przewodnictwem pięciu księży-katechetów wzięło udział 145 osób (z naszej parafii 20).
W ostatnią niedzielę lipca obchodziliśmy O D P U S T parafialny. Wśród zaproszonych gości byli księża: ks. inf. Stanisław Pietraszko, Kanclerz Kurii, ks. dr Marek Adaszek z Legnicy, ks. prał. Stanisław Pikul, nasz dziekan, ks. Antoni Kopacz z Polanicy i inni. Po Mszy św. poświęcono liczne pojazdy. Uroczystość odpustową transmitowało katolickie Radio Rodzina. Wieczór uatrakcyjnił przygotowany przez pana organistę i wykonany przez młodzież program artystyczny. Modlitwą Apelu Jasnogórskiego zakończyliśmy wspólnie spędzony dzień.
W sierpniu odbyła się w Cieplicach OAZA DLA DZIECI z naszej parafii. 35-osobowej grupie przewodniczył ksiądz proboszcz wraz z animatorami: J. Szczuplak i A. Brzoza - katechetki, oraz A. Gondek, A. Szczepańska i A. Grodkiewicz. Codzienna Msza św. konferencja, nauka śpiewu oraz spotkania biblijne w grupach budowały nas duchowo. "Pogodne wieczory" i wspólne wyprawy w góry służyły integracji.
W dniach 7 - 14 listopada br. przeżywaliśmy MISJE ŚWIĘTE PRZED ROKIEM 2000. Prowadzili je o. Tomasz Mular i o. Andrzej Drwal ze Zgromadzenia Ojców Redemptorystów w Zamościu. W programie były nauki stanowe dla dzieci, młodzieży, kobiet i mężczyzn. Przeżywaliśmy Dzień Pojednania, Eucharystii i opowiedzenia się za Jezusem, Dzień Chorych , Dzień rodzin, Dzień "maluchów". Na zakończenie odbyła się uroczysta procesja i poświęcenie krzyża misyjnego. W tym czasie odnawialiśmy chrzest, sakrament małżeństwa; świadectwem wiary były liczne spowiedzi i wspólna Komunia św. wynagradzająca. W pełnym zaufaniu oddaliśmy siebie i naszą parafię opiece i wstawiennictwu Matki Bożej. W naukach brało udział codziennie ok. 1400 dorosłych, 200 młodzieży i tyleż dzieci.