Wspólnoty i grupy parafialne
Gazetka parafialna - Żyć wiar±
Kontakt z parafi±…
Dobre strony
17/06/2018 - 11 niedziela zwykła.
1. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa – jest codziennie po Mszy św. o godz. 18.30.

2. Nauka przed chrztem – będzie dzisiaj, 17 czerwca, o godz. 16.00 w Sali E.

3. W miesiącach letnich, lipcu i sierpniu, będzie nieco zmieniony porządek Mszy św. W niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 13.00. W dni powszednie będzie bez zmian.

4. Dzieci i młodzież w tym tygodniu ZAKOŃCZĄ ROK SZKOLNY I KATECHETYCZNY. Uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, zapraszamy na uroczystą Mszę św. w piątek (22 czerwca) o godz. 8:00 rano. Pozostałe dzieci i młodzież ze szkół średnich, na Mszę św. prosimy w tym dniu o godz. 18.30.

Spowiedź św. dla dzieci oraz dla młodzieży, w czwartek w godz. 17.30 – 19.00 oraz codziennie od godz. 18:00 do 19:00.

Niech rodzice i nauczyciele towarzyszą swym uczniom w tym dziękczynieniu, składanym Bogu za cały rok szkolny. Wyrażając wdzięczność naszym nauczycielom, szczególne słowa wdzięczności kierujemy do tegorocznych katechetów.
Rodzice niech pamiętają, że udział w katechezie jest oceniany na świadectwie szkolnym, a w przedszkolach dzieci otrzymują dyplomiki. Ocena z katechezy jest sprawdzianem religijności dzieci i młodzieży.

5 Organizujemy wspólny wyjazd na Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja do Częstochowy, który będzie w niedzielę 8 lipca br. Zapisy w zakrystii lub u przewodniczącej Koła Przyjaciół Radia Maryja.

6. Zachęcamy także do udziału w sierpniowej Pieszej Pielgrzymce do Częstochowy w dniach 2-10 sierpnia.

7. Klub Seniora w ub. tygodniu zorganizował wyjazd do Częstochowy i Sandomierza. „Bóg zapłać” za trud zorganizowania tej pielgrzymki.

8. Dziękujemy także wszystkim, którzy w ub. niedzielę przyczynili się do zorganizowania festynu - „Bóg zapłać” za ich pracę.

9. Przypomnienie dla dzieci pierwszokomunijnych – dzisiaj po Mszy św. o g. 11.30 będzie się odbiór zdjęć.

10. Siostra Teresa Romotowska, w imieniu zarządu Stowarzyszenia p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy „Przyjaciele Seniorów” zaprasza na Mszę św., z ok. 20-lecia działalności stowarzyszenia. Msza św. będzie w środę, 20 czerwca br. o godz. 18.00, w kościele parafialnym na osiedlu Sołtysowice, przy ul. Redyckiej 10. Stowarzyszenie to prowadzi żłobek i przedszkole oraz Ośrodek Dziennego Pobytu dla seniorów.

11. Salezjański Wolontariat Misyjny „Młodzi Światu” zaprasza na uroczystą Mszę św. w 10-lecie działalności, w przyszłą niedzielę, 24 czerwca, o godz. 13.00 w Katedrze.

12. Dzisiaj przy wejściu do świątyni możemy, jak co miesiąc, złożyć swe ofiary na cele dobroczynne w naszej parafii.

Natomiast w przyszłą niedzielę, 24 czerwca, wolontariusze akcji: "Mogiłę Pradziada ocal od zapomnienia" przeprowadzą w naszej parafii kwestę do puszek na rzecz ratowania kresowych cmentarzy. 3 lipca na Kresy Wschodnie (na teren dzisiejszej Ukrainy) wyruszy ok. 1500 wolontariuszy, by odnowić zaniedbane polskie cmentarze. Kwestujący w tym roku udają się do Niżankowic i Słochyń.

13. Przypominamy, że zbiórka żywności, która odbywa się w siedzibie Banku Zachodniego – jak informuje plakat, będzie trwać jeszcze do jutra.

Do góry