Wspólnoty i grupy parafialne
Gazetka parafialna - Żyć wiar±
Kontakt z parafi±…
Dobre strony
22/07/2018 - 16 niedziela zwykła.
1. W miesiącu lipcu i sierpniu niedzielny porządek Mszy św. jest nieco zmieniony - nie ma Mszy św. o godz. 13.00.

2. W liturgii tego tygodnia:
poniedziałek – św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.
wtorek – św. Kingi, dziew.
środa – św. Jakuba, apostoła i św. Krzysztofa, których będziemy czcić także w przyszłą niedzielę, w dniu odpustu.
czwartek – św. Anny i Joachima, rodziców NMP.

3. ODPUST PARAFIALNY ku czci św. Jakuba, Ap. i św. Krzysztofa, m., będzie w przyszłą niedzielę, 29 lipca. Główna Msza św. odpustowa, z błogosławieństwem kierowców i pojazdów, będzie o godz. 12.00 - zatem w przyszłą niedzielę, ostatnia Msza św. przedpołudniowa, będzie o pół godziny później niż zwykle. Samochodami można wjechać na plac kościelny z ul. Krzywoustego od strony miasta, lub przez drugą bramą z ul. Tylnej.

Pamiętajmy, że otrzymanie odpustu, czyli darowania kar za grzechy, związane jest z pojednaniem się z Bogiem (stan łaski uświęcającej). Okazja do spowiedzi św. jest codziennie na pół godziny przed Mszą św.

4. Piesza Wrocławska Pielgrzymka na Jasną Górę, wyruszy 2 sierpnia. Przybycie na Jasną Górę będzie 10 sierpnia. Do 1 sierpnia trwają zapisy we wszystkich parafiach na terenie Archidiecezji. Można zapisać się i uzyskać informacje o pielgrzymce w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Zapraszamy szczególnie do Grupy XX.
W tej pielgrzymce możemy także uczestniczyć duchowo, łącząc się z pielgrzymami w modlitwie, uczestnicząc w wieczornych Mszach św. i słuchając specjalnych audycji Radia Rodzina. Zachęcamy do wpisywanie się do tej grupy.

5. Dziękujemy za ofiary, składane na cele remontowe oraz za ofiary na sprzątanie i dekorowanie kościoła.

6. W tym Tygodniu św. Krzysztofa, patrona podróżujących, kierowcy proszą o pobłogosławienie swych pojazdów i modlimy się o większą rozwagę dla każdego kierującego pojazdem.
Również jest to Tydzień troski o potrzeby misjonarzy i misjonarek. W związku z tym, przeprowadzana jest przez MIWA Polska "Akcja św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr bezpiecznej jazdy” na środki transportu dla polskich misjonarzy. W ten sposób będziemy mogli podziękować Panu Bogu za każdą szczęśliwą podróż, za każdy bezpiecznie przejechany kilometr, i pomóc polskim misjonarzom i misjonarkom, by oni nie pozostali bez środków transportu. W naszej parafii odbędzie się zbiórka do puszek na ten cel w przyszłą niedzielę, 29 lipca.

7. Ks. Kan. Jarosławowi Grabiakowi z Wrocławia, dziękujemy za pomoc duszpasterską w dniu dzisiejszym.

Do góry