Wspólnoty i grupy parafialne
Gazetka parafialna - Żyć wiar±
Kontakt z parafi±…
Dobre strony
27/05/2018 - Niedziela Trójcy Przenajświętszej.
1. Dzieci z klas czwartych, które przystąpiły do Komunii św. w ubiegłym roku, obchodzą dzisiaj Rocznicę Pierwszej Komunii św.

2. W najbliższy czwartek, 31 maja, obchodzić będziemy UROCZYSTOŚĆ NAJŚW. CIAŁA i KRWI CHRYSTUSA (Urocz. Bożego Ciała).
W tym dniu wyrażamy naszą wiarę w obecność Chrystusa i dziękujemy za dar Eucharystii. Centralna procesja we Wrocławiu, rozpocznie się w Katedrze o godz.10.00, a o godz. 19.00 odbędzie się na pl. Wolności k. Opery koncert uwielbienia „Wniebogłosy”.

W naszej parafii: rano w tym dniu będą dwie Msze św.(tak, jak w niedzielę).
O godz. 10,00 - uroczysta Suma, a po niej procesja z Najśw. Sakramentem ulicą Krzywoustego, Kiełczowską, Mulicką i Gorlicką. Zaraz po procesji, będzie następna Msza św. - ok. godz. 12,30.

Prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy – w tych samych miejscach, co w ubiegłych latach. Po plansze i stoły do tych ołtarzy prosimy się zgłaszać na plebanię. Pomyślmy o obrusach, świecach i kwiatach. Udekorujmy także swe domy i okna mieszkań, oraz zatroszczmy się o porządek. Prosimy o przygotowanie samej procesji (asysta, chorągwie, śpiewy).

Dzieci z klas trzecich i czwartych, niech przyjdą w czwartek w strojach pierwszokomunijnych. Młodsze dzieci zapraszamy do sypania kwiatków.

3. Kandydaci do bierzmowania będą mieć dzisiaj spotkanie po Mszy św. o godz. 11.30. Bierzmowanie będzie we wtorek, 29 maja, w kościele św. Kazimierza o godz. 18.00. Prosimy Parafian, kto może, o udział w tej uroczystości, która będzie w kościele na ul. Litewskiej.

4. Nauka przed chrztem dla rodziców będzie dzisiaj o godz. 16.00 w Sali E.

5. Nowy cykl nauk przedślubnych dla narzeczonych rozpocznie się dopiero w pierwszy poniedziałek lipca (2.07.br.) o godz. 19.30.

6. 10 czerwca, będzie organizowany w naszej parafii festyn rodzinny. Festyn rozpocznie się o godz. 14,00. Przez całe popołudnie będzie wiele atrakcji dla dzieci w ogrodzie parafialnym.

7. Klub seniora organizuje wycieczkę do Częstochowy i Sandomierza w dniach 11 i 12 czerwca. Bliższe informacje w zakrystii.

8. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (radioodbiorniki, komputery, lodówki itp.) będzie jeszcze jutro, w poniedziałek, po południu od godz. 17.00, w ogrodzie parafialnym. Jest to forma wsparcia misjonarzy polskich i ich projektu – zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzerzu Kości Słoniowej w Afryce. Firma Green Office CO odbierze elektrośmieci we wtorek, 29 maja o godz. 12.00.

Do góry