Ogłoszenia parafialne na ten tydzień.

26.11.2023. - 34. niedziela zwykła.

1. Dzisiaj, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, obchodzimy UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA. Odnawiamy Akt przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.

2. W przyszłą niedzielę, 27 listopada, rozpocznie się ADWENT, czas oczekiwania na Zbawiciela i przygotowania się do Świąt Bożego Narodzenia. Niech udział w niedzielnych mszach adwentowych, jak najowocniej przygotuje nas do dobrego przeżywania Świąt.

3. Informujemy, że w okresie adwentu, wieczorne Msze św. w dni powszednie, będą sprawowane o pół godziny wcześniej niż zwykle, czyli o godz. 18.00. Będzie to Msza św. roratnia.

4. Za tydzień, w pierwszą niedzielę adwentu, zostaną pobłogosławione OPŁATKI, które będziemy mogli nabywać po każdej Mszy św.

5. REKOLEKCJE ADWENTOWE rozpoczną się w naszej parafii za dwa tygodnie, 10 grudnia.

6. Dzieci z klas czwartych, w związku z rocznicą I Komunii św., mają spotkanie dzisiaj, na Mszy św. o godz. 11.30.

7. Również dzisiaj, odbędzie się diecezjalne spotkanie parafialnych zespołów synodalnych. Ksiądz Arcybiskup zaprasza zespoły synodalne na godz. 15.00 do kościoła p.w. NMP na Piasku.

8. Przypominamy rodzicom dzieci z klas III (przygotowujących się do I Komunii św.) o konferencji dla nich – w najbliższy wtorek (28.11.br) o godz. 19.00 w Sali A.

9. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, poświęcony Najśw. Sercu Pana Jezusa.

10. W pierwszą sobotę miesiąca, zapraszamy na rozważanie różańcowe, które będzie po porannej Mszy św.

11. Chorych odwiedzimy w sobotę, jak co miesiąc.

12. Kolekta mszalna z dzisiejszej niedzieli, przeznaczona jest na budowę nowych kościołów w Archidiecezji. Dziękujemy za wszystkie ofiary i wszelką pomoc - „Bóg zapłać”.