Wspólnoty i grupy parafialne
Gazetka parafialna - Żyć wiar±
Kontakt z parafi±…
Dobre strony
25/06/2017 - 12 niedziela zwykła.
1. W liturgii tego tygodnia:

środa - św. Ireneusza, bpa i m.
czwartek – Świętych Apostołów Piotra I Pawła, Dzień Papieski – zachęcamy do szczególnych modlitw w intencji Ojca Świętego.
sobota – pierwsza miesiąca. Poranna Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi, a po Mszy św. będzie pierwszosobotnie rozważanie różańcowe.

2. Zmiana tajemnic Żywego Różańca będzie w przyszłą niedzielę o godz. 8.00.

3. W miesiącu lipcu odwiedzin chorych nie będzie. W przypadku konieczności – prosimy zgłosić chorych w kancelarii parafialnej.

4. Nowy cykl spotkań przygotowawczych do zawarcia sakramentu małżeństwa, rozpocznie się w poniedziałek, 3 lipca, o godz. 19,30 w Sali A.

5. W drugą niedziele lipca (9.07.br.), jak co roku, jest organizowana Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Można się zapisywać.

Również zachęcamy do Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę w sierpniu.

6. W miesiącach letnich, lipcu i sierpniu, będzie nieco zmieniony porządek Mszy św. Od przyszłej niedzieli nie będzie Mszy św. o godz. 13.00. W dni powszednie będzie bez zmian – a więc będzie Msza św. o godz. 7.00 i 18.30. Okazja do spowiedzi jest na pół godz. przed Mszą św.

Odpust w naszej parafii będzie w niedzielę, 23 lipca.

7. Dzieci i młodzież w ub. tygodniu zakończyły rok szkolny. Dziękujemy rodzicom i nauczycielom, którzy towarzyszyli swym uczniom w dziękczynieniu, składanym Bogu za cały rok szkolny, oraz zatroszczyli się, aby dzieci i młodzież przystąpili do spowiedzi przedwakacyjnej i wzięli udział we Mszy św.

Na progu wakacji, dzieciom i młodzieży, przypominamy o chrześcijańskiej postawie, o przykazaniach Bożych, modlitwie i niedzielnej Mszy św. Życzymy dzieciom i młodzieży radosnych i Bożych wakacji oraz duchowej odnowy.

8. Dzisiaj zbierane są przy wejściu ofiary na szpital św. Ludwika w Aleppo w Syrii.

9. „Bóg zapłać” osobom, które zorganizowały w ub. sobotę, wyjazd Klubu Seniora do Pszczyny i Chorzowa.

Do góry