Ogłoszenia parafialne

26.03.2023. - 5. niedziela W. Postu.

1. W ubiegłym tygodniu przeżywaliśmy rekolekcje wielkopostne. Dzisiaj piąta niedziela Wielkiego Postu. Tradycyjnie są dzisiaj zasłaniane krzyże, aby z nową miłością spojrzeć na ten znak naszego zbawienia w Wielki Piątek.

2. Nabożeństwa pasyjne: Gorzkie Żale - dzisiaj o godz. 17,45.

Natomiast Droga Krzyżowa - w piątek będzie o godz. 17.00 i o godz. 18.00.

3. KONFERENCJA PRZED CHRZTEM dla rodziców, będzie dzisiaj, w niedzielę 26 marca, o godz., 16.,00 w Sali E.

4. W poniedziałek, wieczorna Msza św. będzie sprawowana w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego Ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela oaz.

5. CHORYCH, jak co miesiąc, odwiedzimy w sobotę przed południem. Będzie to wizyta przedświąteczna. Prosimy o zgłaszanie chorych.

6. W sobotę 1 kwietnia w Katedrze Wrocławskiej na Mszy św. o godz. 11.00 Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny, będzie dziękował za 40 lat święceń kapłańskich. Podczas tej Eucharystii rozpoczniemy również wspólną modlitwę w intencji Synodu w naszej diecezji.

8. W przyszłą niedzielę, NIEDZIELĘ PALMOWĄ MĘKI PANSKIEJ, jeżeli będzie odpowiednia pogoda, przed Mszą św. o godz. 11,30, najpierw zgromadzimy się przy ołtarzu na placu kościelnym, gdzie będzie poświęcenie gałązek palmowych i procesja. Poświęcenie gałązek palmowych będzie również na każdej Mszy św.

9. W dniach 31 marca do 2 kwietnia, będą spotkania i koncerty w różnych kościołach Wrocławia pod hasłem: „Dolny Śląsk ze Świętym Janem Pawłem II”. Program tych spotkań znajduje się w gablotce. W naszej Parafii – będziemy się modlić w tych intencjach w piątek poprzez udział w Drodze Krzyżowej.

10. „Bóg zapłać” za ofiary składane jako jałmużnę postną oraz na kwiaty do Bożego Grobu. „Bóg zapłać” również za wszelką pomoc i ofiary.

Dziękujemy także Klubowi Seniora za zorganizowanie w ub. tygodniu wyjazdu na Misterium Męki Pańskiej w Kałkowie-Godowie.

11. Na stoliku: czasopisma katolickie. W zakrystii: w ramach akcji Wielkanocne Dzieło „Caritas”, są do nabycia świece–paschaliki oraz baranek wielkanocny, jako pomoc dla ubogich.