Wspólnoty i grupy parafialne
Gazetka parafialna - Żyć wiar±
Kontakt z parafi±…
Dobre strony
14/10/2018 - 28 niedziela zwykła.
1. Dzisiaj w Trzebnicy odbywają się CENTRALNE UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWE ku czci św. Jadwigi, Patronki Śląska - o godz. 11.00.

2. Dzisiaj, 14 października, obchodzimy Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”.
Uczniowie z SP nr 6, dla uczczenia św. Jana Pawła II, na lekcjach religii ułożyli modlitwy do Boga Ojca, w intencjach swoich ojców. Możemy z nimi się zapoznać na ekspozycji tych modlitw w naszej świątyni.
W dniu dzisiejszym po mszach św., są zbierane do skarbonek ofiary na Fundusz Stypendialny dla Młodzieży - na żywy pomnik św. Jana Pawła II.
Dzisiaj także w Dniu Edukacji modlimy się za nauczycieli i wychowawców.

3. W liturgii tego tygodnia:

wtorek, (16.10.br.) – Św. Jadwigi Śląskiej, głównej Patronki Śląska i naszej Archidiecezji, a także 40 rocznica wyboru Karola Wojtyły na stolicę św. Piotra.
środa – św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i m.
czwartek – św. Łukasza Ewangelisty.
sobota – św. Jana Kantego, kapł.

4. Uroczysty koncert w Hali Stulecia z ok. 95 urodzin J.E. Ks. kard. Henryka Gulbinowicza, będzie w czwartek 18 października, o godz. 18.00. Jest kilka biletów – w zakrystii.

5. Nauka przed chrztem będzie w przyszłą niedzielę, 21 paźdz. o godz. 16.00.

6. Codziennie przez cały październik nabożeństwo różańcowe jest o godz. 18:00 (także dzisiaj). Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w modlitwie różańcowej.

7. Dzieci z klas trzecich, przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami, przyjdą na Mszę św. w przyszłą niedzielę na godz. 11.30.

8. Spotkanie Rady Parafialnej będzie za dwa tygodnie, w niedzielę 28 października wieczorem.

9. Dziękujemy za udział w ub. sobotę w pieszej pielgrzymce do Sanktuarium św. Jadwigi w Trzebnicy.

10. Dziękujemy za kolejne ofiary, złożone na cele remontowe w parafii, jak również na sprzątanie świątyni.

Do góry