Parafia pw. św. Jakuba i Krzysztofa :: Wrocław Psie Pole

Gazetka parafialna - Żyć wiar±
Kontakt z parafi±…
Dobre strony
12/08/2018 - 19 niedziela zwykła.
1. Przypominamy, że w miesiącu sierpniu, Msze św. w niedzielę są o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.30 (nie ma Mszy św. o 13.00).

Spowiedź św. jest codziennie na pół godziny przed Mszą św.

2. W liturgii tego tygodnia:

wtorek – św. Maksymiliana Marii Kolbego, m.
środa , 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Po mszy św. o gdz. 11.30, będzie pobłogosławienie ziół i kwiatów (wianków). Ofiary składane na tacę w tym dniu przeznaczone będą na budowę i rozbudowę kościołów w Archidiecezji.
piątek – św. Jacka, kapł. odpust w Swojczycach.

3. Dzisiaj będzie comiesięczne spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja o godz. 17.00 w Sali A.

4. Jutro, 13 sierpnia, zapraszamy na różaniec fatimski, który będzie po wieczornej Mszy św.

5. Nasz Ksiądz Arcybiskup zaprasza wszystkich do udziału w I Archidiecezjalnej Pielgrzymce Członków Żywego Różańca do Henrykowa, która będzie 18 sierpnia br. Spotkanie rozpocznie Msza Święta o godzinie 11.00. Po Eucharystii - wspólne nabożeństwo z modlitwą różańcową, a także możliwość zwiedzenia pięknego opactwa pocysterskiego oraz liczne atrakcje (wśród nich koncert patriotyczny z okazji obchodzonej w tym roku 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę). Wyjazd do Henrykowa - indywidualny.

6. Od kilkunastu lat na apel Księży Biskupów, składamy w miesiącu sierpniu przyrzeczenia abstynenckie. Niech poprzez nasze wyrzeczenie się wszelkich napojów alkoholowych - przynajmniej w tym miesiącu, miesiącu tak ważnych wydarzeń w dziejach naszej Ojczyzny - naród nasz wyzwala się z tego zniewolenia i poniżenia. Abstynencja wielu prowadzi do trzeźwości całego narodu.

7. Dziękujemy tym Parafianom, którzy wzięli udział w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę.

„Bóg zapłać” także za wszelką pomoc i za ofiary, składane na cele remontowe i sprzątanie kościoła.

Wdzięczni jesteśmy także osobom, które wczoraj posprzątały i udekorowały kwiatami świątynię.

8. Dziękujemy Ks. Grzegorzowi Oleś, wicedyrektorowi szkół prowadzonych przez Salezjanów we Wrocławiu, za pomoc duszpasaterską w dniu dzisiejszym.

Do góry