Wspólnoty i grupy parafialne
Gazetka parafialna - Żyć wiar±
Kontakt z parafi±…
Dobre strony
15/04/2018 - Trzecia niedziela wielkanocna.
1. Dzisiaj w naszej Ojczyźnie, rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Ma on zachęcić do czytania Pisma świętego, pogłębienia wiary oraz osobistej relacji z Bogiem.

Dzisiaj we wszystkich kościołach naszego kraju, przeżywamy również drugie Narodowe Czytanie Pisma Świętego, wspólnotową lekturę, w tym roku Listu św. Pawła Apostoła do Rzymian. Uroczysta celebracja pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego – z udziałem najwyższych władz Rzeczypospolitej Polskiej – ma miejsce dzisiaj w katedrze na Wawelu i jest w całości transmitowana na żywo w TVP Info o godz.10.00.

A my przyjdźmy dzisiaj jeszcze raz do kościoła na Godzinę Biblijną – wspólne czytanie Słowa Bożego - które będzie o godz. 17.30 (w kaplicy).

Wychodząc dzisiaj ze świątyni, zabierzmy z koszyczka przy wejściu kartkę z krótkim cytatem z Biblii, który należy – najlepiej z całą rodziną – odczytać, w ramach narodowego czytania Pisma św.

2 . Dzieci, przygotowujące się do I Komunii św., będą mieć spotkanie dzisiaj, po Mszy św. o godz. 11.30. Samych rodziców prosimy na konferencję we wtorek (17 kwietnia) o godz. 19.00 (w kaplicy).

Przypominamy rodzicom, że dzisiaj (w niedzielę) wieczorem, będzie odbiór strojów pierwszokomunijnych – dziewczynki o godz. 19.45, a chłopcy o godz. 20.30 w Sali A.

3. Młodzież, przygotowująca się do bierzmowania, przyjdzie na konferencję przed bierzmowaniem, za tydzień, 25 kwietnia, o 19,00.

4. Dla uczestników kręgów oazowych i Domowego Kościoła, odbywa się dzisiaj Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie w sąsiedniej Parafii św. Jana Ap. w Zakrzowie. Początek o godz. 13.00.

5. Przy wejściu do kościoła dzisiaj, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, możemy złożyć ofiarę na cele dobroczynne w parafii.

6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

Do góry