24 niedziela zwykła
12/09/2021

1. Dzisiaj przeżywamy radosny dzień beatyfikacji sług Bożych: kardynała prymasa Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. Łączymy się duchowo z wiernymi zgromadzonymi w Warszawie. Transmisja telewizyjna rozpocznie się o godz.12.00,

2. Porządek Mszy św. w niedzielę: 7.00; 8.30; 10.00; 11.30 (z udziałem dzieci); 13.00 i 18.30. Okazja do SPOWIEDZI ŚW. jest codziennie na pół godziny przed Mszą św.

W liturgii tego tygodnia:

wtorek – Podwyższenie Krzyża Świętego;

środa – NMP Bolesnej

sobota – św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży.

3. Rozpoczął się nowy rok szkolny i katechetyczny. W przedszkolach i szkołach odbywa się KATECHEZA w ramach lekcji szkolnych. Niech katoliccy rodzice zatroszczą się o udział dzieci w nauce religii i udział w niedzielnej Eucharystii.

4. PRZYGOTOWANIE DO SAKRAMENTÓW (Pierwszej Komunii św., pokuty, bierzmowania) będzie w kościele (w parafii).

Informujemy, że dla dzieci klas trzecich, za dwa tygodnie (26 września), będą uroczyste zapisy do Pierwszej Komunii św, Wtedy zostanie ustalony termin przyszłorocznej uroczystości.

5. Kandydatów do BIERZMOWANIA, którzy przygotowywali się do tego sakramentu w ub. roku szkolnym, prosimy na kolejne spotkanie dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 oraz w środę o godz. 17.00.

Bierzmowanie odbędzie się w parafii w dniu 27 września (poniedziałek).

6. Zapraszamy do grona ministrantów i scholi dziewczęcej. Spotkanie ministrantów – w piątek o 17.30; scholi – w niedzielę o 11.00 w zakrystii.

7. Już się rozpoczął nowy cykl NAUK PRZEDŚLUBNYCH dla narzeczonych, którzy planują zawarcie sakramentu małżeństwa. Zapraszamy w poniedziałki o godz. 19.30 do Sali A.

8. Tegoroczny TYDZIEŃ WYCHOWANIA będzie w dniach 12-18 września 2021 r. Hasło tego tygodnia brzmi: „W blasku ojcostwa św. Józefa”. Wezwania, jakie stoją dziś przed rodzicami, wychowawcami i duszpasterzami, mogą rodzić niepokój i lęk. Ale źródłem odwagi i siły, jest relacja z Bogiem. W tym duchu podejmujmy to piękne dzieło wychowania.

9. Tradycją już jest, że na progu nowego roku szkolnego i akademickiego, pragniemy jako Kościół Wrocławski zatrzymać się w domu Matki na Jasnej Górze, by doświadczyć Jej bliskości i uczyć się od Niej słuchania Słowa Bożego. Ksiądz Arcybiskup zaprasza na archidiecezjalną PIELGRZYMKĘ DO CZĘSTOCHOWY, połączoną z nocnym czuwaniem, która będzie 17\18 września. Szczegółowy program czuwania znajduje się w gablocie - wyjazd indywidualny.

10. W najbliższą sobotę (18.09.2021 r.) Ksiądz Arcybiskup zaprasza, jak co roku, na SPOTKANIE MŁODYCH na ŚLĘŻY. Początek o godz. 10.00.

11. PROCESJA DZIĘKCZYNNO-BŁAGALNA ulicami Wrocławia z relikwiami św. Doroty i św. Stanisława, będzie w przyszłą niedzielę, 19 września br. Procesja rozpocznie się w bazylice św. Elżbiety w Rynku, o godzinie 16.00. Zachęcamy do udziału w tej procesji w intencji naszego Miasta.

12. Dzisiaj,12 września, są zbierane ofiary na pomoc narodowi Afgańskiemu przez Caritas Polską.

13. „Bóg zapłać” za wszelką pomoc oraz za ofiary składane na cele remontowe w Parafii i na cotygodniowe sprzątanie i dekorowanie kościoła.

14. Kilka numerów czasopism katolickich – z tyłu na stoliku.