Ogłoszenia parafialne na ten tydzień.

21.07.2024. - 16 niedziela zwykła.

1. PORZĄDEK MSZY ŚW. w miesiącach lipcu i sierpniu jest następujący: w niedzielę - o godz. 7.00; 8.30; 10.00; 11.30 i 18.30; w dni powszednie - o godz. 7.00 i 18.30.

Okazja do SPOWIEDZI ŚW. jest na pół godziny przed Mszą św.

2. W LIRURGII tego tygodnia:

poniedziałek – Św. Marii Magdaleny.

wtorek – Św. Brygidy, zak, Patronki Europy.

środa – Św. Kingi, dziew.

czwartek – Św. Jakuba Ap.

piątek – Świętych Joachima i Anny, Rodziców NMP.

3. ODPUST PARAFIALNY ku czci św. Jakuba, Ap. i św. Krzysztofa, m., będzie w przyszłą niedzielę, 28 lipca. Główna Msza św. odpustowa, z błogosławieństwem kierowców i pojazdów, będzie o godz. 12.00 - zatem w przyszłą niedzielę, ostatnia Msza św. przedpołudniowa, będzie o pół godziny później niż zwykle. Będzie można – jak co roku – zaparkować samochody na placu kościelnym, wjazd ul. Krzywoustego od strony miasta.

Pamiętajmy, że otrzymanie odpustu, czyli darowania kar za grzechy, związane jest z pojednaniem się z Bogiem (stan łaski uświęcającej).

4. W tym tygodniu, TYGODNIU ŚW. KRZYSZTOFA, modlimy się o większą rozwagę dla każdego kierującego pojazdem.

Również jest to Tydzień troski o potrzeby misjonarzy i misjonarek. W związku z tym, przeprowadzana jest przez MIWA Polska "Akcja św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr bezpiecznej jazdy”, na środki transportu dla polskich misjonarzy. W naszej parafii odbędzie się zbiórka do puszek na ten cel w przyszłą niedzielę, 28 lipca.

5. KONFERENCJA PRZED CHRZTEM dla rodziców, którzy pragną przedstawić swe dzieci do chrztu, będzie dzisiaj, w niedzielę, o godz. 16.00 w sali E.

6. PIESZA 44 PIELGRZYMKA Z WROCŁAWIA NA JASNĄ GÓRĘ odbędzie się w dnia od 3 do 10 sierpnia br. Zapisy – do końca lipca.

Możemy również pielgrzymować duchowo. Kto chciałyby zostać duchowym uczestnikiem Pielgrzymki, winien zapisać się w zakrystii po Mszy św. Informację można uzyskać pod numerem telefonu 607 324 063 lub drogą mailową pod adresem: informacja@pielgrzymka.pl

7. Dzisiaj, jak w każdą 3 niedzielę m-ca, możemy przy wejściu złożyć swą ofiarę na cele charytatywne w parafii.

Dziękujemy za wszelka pomoc w ub. tygodniu. Dziękujemy osobom, które PRZYGOTOWAŁY ŚWIĄTYNIE na tę niedzielę. „Bóg zapłać” także za ofiary składane na cele remontowe.