Wspólnoty i grupy parafialne
Gazetka parafialna - Żyć wiar±
Kontakt z parafi±…
Dobre strony
16/09/2018 - 24 niedziela zwykła.
Dzisiaj, w Światowym Dniu Środków Społecznego Przekazu, modlimy się, aby prasa, radio, telewizja, internet służyły prawdzie i dobru.

1. KATECHEZA dla dzieci i młodzieży odbywa się w ramach lekcji w szkołach i przedszkolach. Obowiązkiem rodziców katolickich jest zapisać dziecko na religię.

Natomiast PRZYGOTOWANIE DO SAKRAMENTRÓW ŚW. – pokuty, Eucharystii i bierzmowania – odbywać się dziedzie w parafii. I tak:

• Dzieci z klas trzecich (wraz z rodzicami) – zapisy do I Komunii sw. będzie dzisiaj, w niedzielę, po Mszy św. o godz. 11.30.

• Dzieci z klas czwartych – przygotowujące się do Rocznicy I Komunii św. – pierwsze spotkanie będą mieć w ostatnią niedzielę września (30.09.br.).

• Młodzież z klas ósmych oraz gimnazjaliści, którzy jeszcze nie przystąpili do bierzmowania, przyjdą za tydzień (w niedzielę 23 września) na spotkanie przygotowawcze po Mszy św. o godz.11.30.

Pamiętajmy, że minimum przygotowania się do Komunii św. i bierzmowania, to coniedzielna Eucharystia.

2. Koło Przyjaciół Radia Maryja będzie mieć spotkanie dzisiaj o godz. 17.00 w Sali A.

3. Konferencje przedślubne dla narzeczonych rozpoczną się dopiero w pierwszy poniedziałek listopada, 5.11.br.

4. Trwają zapisy do grona ministrantów i scholii dziewczęcej. Chętnych prosimy o zgłoszenie się po Mszy św. do zakrystii.

5. Wyjazd do Częstochowy na archidiecezjalną pielgrzymkę połączoną z nocnym czuwaniem, będzie 21/22 września. Szczegółowy program czuwania znajduje się w gablocie.

6. Można jeszcze zapisać się na wyjazd młodzieży na Ślężę, w dniu 22 września. Bliższe informacje u ks. Mariusza.

7. Procesja dziękczynno-błagalna ulicami Wrocławia z relikwiami św. Stanisława i św. Doroty, będzie w przyszłą niedzielę 23 września br. Rozpocznie się w bazylice św. Elżbiety w Rynku, o godzinie 16.00.

8. „Bóg zapłać” za kolejne ofiary na cele remontowe oraz na sprzątanie kaplicy.

9. Dzisiaj – jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, możemy złożyć ofiary na cele dobroczynne w parafii. Natomist za tydzień podobna zbiórka do puszek będzie przeznaczona na diecezjalne Radio Rodzina.

Do góry