Wspólnoty i grupy parafialne
Gazetka parafialna - Żyć wiar±
Kontakt z parafi±…
Dobre strony
17/09/2017 - 24 niedziela zwykła.
1. Dzisiaj, w Światowym Dniu Środków Społecznego Przekazu, modlimy się, aby prasa, radio, telewizja, internet służyły prawdzie i dobru oraz zbliżały ludzi do Boga.
Na Dolnym Śląsku od 24 lat tę służbę dla Kościoła realizuje Katolickie Radio Rodzina w obrębie Archidiecezji Wrocławskiej i Diecezji Świdnickiej. Stacja nieustannie się rozwija. Dziś jej nadajniki znajdują się we Wrocławiu, Strzelinie, Brzegu, Wołowie, Miliczu, Świdnicy, na Górze Iglicznej i w Kudowie Zdroju. Rozwój radia możliwy jest dzięki pomocy wielu ludzi dobrej woli. „Bóg zapłać” za ofiary, złożone dzisiaj na tacę, które są przeznaczone na katolickie „Radio Rodzina” we Wrocławiu. Interesujmy się katolickimi mediami.

2. W tym tygodniu w liturgii:

* poniedziałek, 18 września – święto św. Stanisława Kostki, Patrona polskiej młodzieży.
* czwartek – Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
* sobota – Św. o. Pio z Pietrelciny, kapł.

W środę, piątek i sobotę - Kwartalne Dni Modlitw w intencji dzieci, młodzieży i wychowawców.

3. Katecheza dla dzieci i młodzieży odbywa się w ramach lekcji w szkołach i przedszkolach, do których uczęszczają. Wyjątkowo, w przedszkolach na ul. Sycowskiej i Kiełczowskiej, katecheza rozpocznie się dopiero za miesiąc.

Przygotowanie do sakramentów św.: pokuty, Eucharystii i bierzmowania, odbywać się będzie w parafii.

I tak: Dzieci z klasy trzeciej, wraz z rodzicami, będą mieć pierwsze spotkanie przygotowawcze i zapisy do I Komunii św., dzisiaj (17 września), o godz. 11.30 - po Mszy św. pozostaną na spotkanie w świątyni. Ponadto dla rodziców tych dzieci, będzie konferencja we wtorek i środę o godz. 19.00 w Sali A.

4. Natomiast młodzież gimnazjalną z klas trzecich i starszą młodzież, która pragnie w tym roku przystąpić do bierzmowania, zapraszamy na spotkanie za tydzień, w niedzielę 24 września, na Mszę św. o godz. 11.30. Przygotowanie do bierzmowania dorosłych, będzie odbywać się we Wrocławiu centralnie w dwóch punktach: na ul. Katedralnej 4 i na pl. Dominikańskim. Kto z dorosłych chciałby się przygotować do bierzmowania, nich zgłosi się w tym tygodniu do kancelarii parafialnej.

5. Dla rodziców, którzy pragną w najbliższych tygodniach przedstawić swe dzieci do chrztu, odbędzie się konferencja dzisiaj, o godz. 16.00, w Sali E.

6. Konferencje przedślubne dla narzeczonych już się rozpoczęły. Najbliższe spotkanie dla narzeczonych w poniedziałek, 18 września, o godz. 19,30 w sali A.

7. Trwają zapisy do grona ministrantów i scholii dziewczęcej. Chętnych prosimy o zgłoszenie się po Mszy św. do zakrystii.

Spotkanie ministrantów jest w sobotę, o godz. 11.00.

8. Parafialna świetlica dla dzieci czynna jest od poniedziałku do piątku, w godz. 15.00 do 19.00.

9. Klub Seniora zaprasza na spotkania w czwartek, sobotę i niedzielę.

10. Dzisiaj, jak co miesiąc, przy wejściu do świątyni możemy złożyć swe ofiary na cele charytatywne w parafii.

11. „Bóg zapłać” za kolejne ofiary na cele remontowe.

# Procesja z relikwiami św. Stanisława i św. Doroty, ulicami miasta Wrocławia, w 20–tą rocznicę powodzi stulecia, odbędzie się dzisiaj. Rozpocznie się w bazylice św. Elżbiety w Rynku, o godzinie 16.00, a zakończy się w kościele św. Stanisława i św. Doroty na ul. Świdnickiej. Ks. Arcybiskup serdecznie zaprasza duchowieństwo i wiernych do licznego udziału w tej Procesji z Relikwiami Męczenników.

# Na prośbę Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego przekazujemy informację: Od 15 września do 13 października br. odbywać się będą we Wrocławiu Dni Seniora. W programie zaplanowano blisko 200 wydarzeń: kulturalnych, edukacyjnych, prozdrowotnych i rekreacyjnych przeznaczonych przede wszystkim dla osób po sześćdziesiątym roku życia. Program dostępny jest na stronie internetowej oraz w siedzibie Wrocławskiego Centrum Seniora (pl. Dominikański 16).

Do góry