5 niedziela wielkanocna
15/05/2022

1. Dzisiaj w naszej parafii – UROCZYSTOŚĆ PIERWSZEJ KOMUNII ŚW. o godz. 10.00 i 11.30. Otoczmy naszą modlitwą i dobrym przykładem chrześcijańskiego życia te dzieci, które zostaną włączone do wspólnoty stołu eucharystycznego.

Dzieci będą przeżywały Biały Tydzień o godz. 18.30. A pół godziny wcześniej (o godz. 18.00) będzie codzienne NABOŻEŃSTWO KU CZCI NMP (na które zapraszamy także dzieci pierwszokomunijne i ich rodzinę).

2. W LITURGII tego tygodnia:

poniedziałek – ŚW. ANDRZEJA BOBOLI, kpł i m, Patrona Polski i Patrona naszej pomocniczej świątyni-kaplicy.

Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki, stąd zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur, nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Jego relikwie znajdują się w kościele ojców jezuitów w Warszawie. Niech ten święty Patron będzie dla nas wzorem nieugiętej wiary i orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów. Zapraszamy do udziału w wieczornej Mszy św. ku czci patrona naszej świątyni.

3. DZIECI KLAS CZWARTYCH, przygotowujące się do Rocznicy pierwszej Komunii św. przyjdą w przyszłą niedzielę (22 maja) na Mszę św. o godz. 11.30.

4. Kandydaci do BIERZMOWANIA będą mieć kolejne spotkanie przygotowawcze w czwartek 19 i 26 maja o godz. 19.00. Natomiast w przyszłą niedzielę 22 maja przyjdą na Mszę św. o godz. 10.00.

5. Nowy cykl NAUK PRZEDŚLUBNYCH rozpocznie się dopiero w pierwszy poniedziałek lipca (4.07.br.),

6. Dzisiaj, jak co miesiąc, możemy przy wejściu złożyć swą ofiarę na cele charytatywne w naszej parafii.

7. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za troskę o kościół, za przygotowanie dzisiejszej uroczystości i za ofiary złożone na cele parafialne. Również „Bóg zapłać” wszystkim, którzy angażują się i troszczą o wiele spraw w naszej parafii.