Wspólnoty i grupy parafialne
Kontakt z parafi±…
Dobre strony
21/05/2017 - 6. NIEDZIELA WIELKANOCNA
1. W liturgii tego tygodnia:

Od poniedziałku do środy – Dni Modlitw o urodzaje i o błogosławieństwo dla pracy ludzkiej.
W środę – NMP, Wspomożycielki Wiernych.
W piątek – Św. Filipa Nereusza, kpł. Jest to zarazem Dzień Matki.
Od piątku – Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętgo.
W przyszłą niedzielę – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. Nabożeństwo majowe ku czci NMP jest codziennie o godz. 18.00. Nabożeństwo majowe i wieczorna Msza św, w sobotę będzie w kościele zabytkowym.

3. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św., będą mieć w tym tygodniu spotkania przygotowawcze, codziennie o godz. 17.00, a dzisiaj – po Mszy św. o godz. 11.30.
Dzień spowiedzi dla tych dzieci i ich rodzin, będzie w piątek, w godz. 16.00 – 19.00.
Uroczystość Pierwszej Komunii będzie w przyszłą niedzielę, 28 maja, o godz. 9.30.

4. Natomiast dzieci z klas czwartych, pierwszą Rocznicę Komunii św. będą obchodzić 11 czerwca.

5. Kandydaci do bierzmowania będą w tym tygodniu przeżywać Nowennę do Ducha Świetego - codziennie na wieczornej Mszy św. Bierzmowanie odbędzie się 29 maja, w kościele św. Jana Apostoła przy ul. Królewskiej. Wszyscy otoczmy modlitwą tę młodzież. Spowiedż św. dla kandydatów do bierzmowania, ich rodziców i świadków, będzie w sobotę w godz. 17.00-19.00.

6. Konferencja przed chrztem będzie dzisiaj, (21 maja) o godz. 16.00 w sali E.

7. W dniu dzisiejszym, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, możemy złożyć swe ofiary na cele charytatywne w parafii.

8. „Bóg zapłąć” za kolejne ofiary, składane na pokrycie kosztów remontu w parafii. Dziękujemy także Panom, którzy naprawili dach nad zakrystią. „Bóg zapłać” również za posprzątanie wczoraj świątyni – Msza św. w intencji tych rodzin będzie 25 maja godz. 18.30. Sprzątaniem i dekorowaniem świątyni w tym tygodniu, zatroszczą się rodzice dzieci pierwszokomunijnych.

Do góry