Wspólnoty i grupy parafialne
Kontakt z parafi±…
Dobre strony
23/04/2017 - 2. NIEDZIELA WIELKANOCNA
1. Druga niedziela wielkanocna, nazywana Białą, jest również Świętem Miłosierdzia Bożego. Jezus powiedział do siostry św. Faustyny: „Nie znajdzie ludzkość uspokojenia, dopóki się nie zwróci z ufnością do milosierdzia mojego”. Niech światło Bożego Miłosierdzia rozświetla ludzkie drogi. ”Jezu ufam Tobie”. Zapraszamy dzisiaj wiernych jeszcze raz do kościoła, na Godzinę Miłosierdzia, o godz. 15.00 (do kościoła zabytkowego).

Dzisiaj także rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia – pamiętajmy o uczynkach miłosierdzia wobec bliźnich.

Również dzisiaj Klub Seniora i Zespół Charytatywny, będzie mieć świąteczne spotkanie po południu.

2. W liturgii tego tygodnia:
poniedziałek – św. Wojciecha, bpa i m, Głównego Patrona Polski
wtorek – św. Marka Ewangelisty
sobota – św. Katarzyny Sieneńskiej, dz i dK, Patronki Europy.

3. Nauka przed chrztem – będzie dzisiaj, o godz. 16.00, w sali E.

4 . Dzieci, przygotowujące się do I Komunii św., mają dzisiaj Mszę św. inicjacyjną o godz.11.30. Przypominamy informację, że odbiór alb liturgicznych na I Komunię, będzie w dniu 25 kwietnia (wtorek) o godz. 18.00 - chłopcy i 19.00 – dziewczęta, w sali A.

5. Młodzież, przygotowująca się do bierzmowania, będzie dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.00. A na konferencję przed bierzmowaniem przyjdzie w czwartek o 19,00 do sali E.

6. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Tydzień Biblijny.

7. Dzisiaj odbywa się, przy wejściu do kościoła, zbiórka ofiar pieniężnych do puszek, na rzecz osób dotkniętych wojną w Syrii, a szczególnie w zrujnowanym Aleppo.

8. Inne komunikaty:

a) W dniach 2 i 3 maja 2017 r. zapraszamy na archidiecezjalną dwudniową pielgrzymkę do Fatimy z racji 100-lecia objawień Matki Bożej. W programie przelot bezpośrednio z Wrocławia specjalnym samolotem czarterowym do Porto, zwiedzanie miasta i transfer do Fatimy. W programie udział w wieczornej procesji różańcowej, Msza św. w miejscu objawień Maryi oraz udział w drodze krzyżowej wokół sanktuarium. Cena: 360 euro i 20 zł. Szczegółowe informacje pod nr tel. 071-3434441 (Biuro Podróży PANORAMA) oraz 071-3271197 (Radio Rodzina) lub na stronie www.radiorodzina.pl i www.archidiecezja.wroc.pl.

b) Szkoła Podstawowa Nr 6 przy ul. Gorlickiej 25, zaprasza rodziców uczniów klas 6 (przyszłorocznych klas 7) oraz rodziców kandydatów do klas 1, na dzień otwartych drzwi, w dniu 24 kwietnia, w godz. od 16.00 do 18.30.

Do góry