Wspólnoty
Eucharystyczny Ruch Młodych
« Powrót do działu Wspólnoty

Eucharystyczny Ruch Młodych - zawitał do naszej parafii w 1997 roku.
Jak wiemy, powstanie tego ruchu datuje się na rok 1916, jako odpowiedź na orędzie papieża z 1914 roku, wzywające dzieci całego świata do modlitwy o pokój. Założycielem Krucjaty Eucharystycznej (wcześniejsza nazwa ERM) jest jezuita o. Bessier. Aktualnie jest to Ruch międzynarodowy i zrzesza ok. 3 mln. członków. Odrodzenie się Ruchu w Polsce nastąpiło w ramach przygotowań do II Krajowego Kongresu Eucharystycznego (1987r.).

Ruch ten jest adresowany głownie do dzieci po I Komunii św., ale z powodzeniem mogą uczestniczyć w nim dzieci starsze oraz młodzież. ERM stawia sobie za cel uformować młodego człowieka na przyjaciela Pana Jezusa (pogłębione i świadome przeżywanie wiary, praca nad sobą), uczynić go człowiekiem żyjącym Mszą św. (poznanie, rozumienie Mszy św., świadomy, aktywny i pełny w niej udział) oraz ukształtować w nim postawę apostolską (bycie świadkiem Jezusa, braterska miłość i służba wobec ludzi).
Z wypowiedzi dzieci: ''ERM nauczył mnie, jak mam być jeszcze lepszą. Nauczył mnie jeszcze lepiej wierzyć w Boga i w Jego Słowa. Nauczył mnie kochać bliźniego swego i zaczynam rozumieć Ewangelię. Jestem wdzięczna tym osobom, które to zorganizowały. Na każde spotkanie idę z ogromną radością. Na ERM czuję się jak w zupełnie innym świecie. Chciałabym, aby jak najwięcej dzieci należało do tego Ruchu.''

W roku 2010 w naszej parafii były dwie grupy, prowadzone przez panią katechetkę Aleksandrę oraz animatorkę Agnieszkę. Wczeœniej były jeszcze dwie grupy: pani Jolanty i Moniki.
Niestety od 2012 r. trudno zgromadzić tę wspólnotę, ale patrzšc na grupy dzieci, przystępujšce do Komunii œw., jest nadzieja na odrodzenie ERM w naszej parafii.