Wspólnoty i grupy parafialne

Wspólnoty

Świetlica Parafialna
« Powrót do działu Wspólnoty

Od 1995 roku nasza świetlica roztacza opiekę nad dziećmi w wieku 7-15 lat. Do placówki uczęszcza od 15-30 dzieci. Zajęcia odbywają się codziennie, od poniedziałku do pištku, w godzinach od 15.00 do 19.00. Uczestnicy mają do dyspozycji dwa pomieszczenia w domu katechetycznym i plac zabaw w ogrodzie parafialnym.

Zorganizowaniem i działalnością placówki zajęła się pani Urszula Krajewska. Opiekę nad dziećmi sprawują: wychowawcy i wolontariusze. W roku 2017 kierownikiem świetlicy była pani Dorota Bagińska, natomiast od 2018 roku kierownikiem świetlicy jest pani Małgorzata Tucka.
Posiłki przygotowywane są przez przedstawicieli Parafialnego Zespołu Charytatywnego. Pierwsza godzina poświęcona jest na odrabianie lekcji (z pomocą wychowawców), w pozostałym czasie dzieci biorą udział w zajęciach muzycznych, plastycznych, sportowych, różnego rodzaju konkursach i grach stolikowych.

Z okazji Świąt dla dzieci i ich rodziców, organizowane są ''święcone'', ''św. Mikołaj'', ''wigilia''. Uczestnicy świetlicy biorą także udział w wycieczkach.

Uroczyście obchodzony jest Dzień Dziecka (Festyn) - w miejscowym ogrodzie parafialnym.

W okresie ferii zimowych i letnich ok. 30 dzieci, w większości bywalców świetlicy, uczestniczy w kolonii parafialnej. Dzieci wyjeżdżają na wypoczynek, organizowany przez Parafię, już od 1991 roku.

Wyjazdy te są możliwe dzięki pomocy wszystkich Parafian - zbiórka pieniędzy w trzecią niedzielę miesiąca - oraz dotacji od Władz Miasta, naszej Rady Osiedla i innych sponsorów.