Ogłoszenia duszpasterskie
Wspólnoty i grupy parafialne
Historia parafii Psie Pole
Fotokronika z życia parafii
Gazetka parafialna - Żyć wiarą
Kontakt z parafią…
Dobre strony

Wspólnoty

Świetlica Parafialna
« Powrót do działu WspólnotyOd 1995 roku nasza świetlica roztacza opiekę nad dziećmi w wieku 7-15 lat. Do placówki uczęszcza od 15-30 dzieci. Zajęcia odbywają się codziennie, od poniedziałku do pištku, w godzinach od 15.00 do 19.00. Uczestnicy mają do dyspozycji dwa pomieszczenia w domu katechetycznym i plac zabaw w ogrodzie parafialnym.

Zorganizowaniem i działalnością placówki zajęła się pani Urszula Krajewska, a opiekę nad dziećmi sprawują: wychowawca i wolontariusze. Od roku 2017 kierownikiem świetlicy jest pani Dorota Bagińska.
Posiłki przygotowywane są przez przedstawicieli Parafialnego Zespołu Charytatywnego. Pierwsza godzina poświęcona jest na odrabianie lekcji (z pomocą wychowawców), w pozostałym czasie dzieci biorą udział w zajęciach muzycznych, plastycznych, sportowych, różnego rodzaju konkursach i grach stolikowych.


Z okazji Świąt dla dzieci i ich rodziców, organizowane są ''święcone'', ''św. Mikołaj'', ''wigilia''. Uczestnicy świetlicy biorą także udział w wycieczkach.

Uroczyście obchodzony jest Dzień Dziecka (Festyn) - w miejscowym ogrodzie parafialnym.

W okresie ferii zimowych i letnich ok. 30 dzieci, w większości bywalców świetlicy, uczestniczy w kolonii parafialnej. Dzieci wyjeżdżają na wypoczynek, organizowany przez Parafię, już od 1991 roku.

Wyjazdy te są możliwe dzięki pomocy wszystkich Parafian - zbiórka pieniędzy w trzecią niedzielę miesiąca - oraz dotacji od Władz Miasta, naszej Rady Osiedla i innych sponsorów.