Wspólnoty
Zespół charytatywny
« Powrót do działu Wspólnoty
Zespół Charytatywny to wspólnota kilkunastu osób, która już od lat 90-tych, troszczy się o potrzebujących pomocy duchowej i materialnej w naszej parafii. To taka parafialna "Caritas", chociaż nieformalna.

Zespół pod przewodnictwem przewodniczącej pani Urszuli Krajewskiej, spotyka się na konferencjach, dzieli się spostrzeżeniami (każdy jest odpowiedzialny za jakiś swój rejon, część ulicy), planuje posługę charytatywną. To z inicjatywy tych osób powstała świetlica dla dzieci i klub seniora, oraz śpieszy się, chociaż ze skromną, pomocą dla parafian będących w najtrudniejszej sytuacji materialnej, a raz w roku Zespół przygotowuje Dzień Chorych w ramach Tygodnia Miłosierdzia.

Swoją posługę wykonują całkowicie bezinteresownie. Z pewnością odpowiadają ci Parafianie na apel Ojca Świętego o "wyobraźnię miłosierdzia".